«Укрнафта» оголошує перебудову (видання "Галичина")

Марк РОЛЛІНС: Зміни не дуже вплинуть на людей, які працюють на родовищах, але вплинуть на певні операційні процеси і на управління ними

Микола ПЕТРИЧУК

Прес-служба ПАТ «Укрнафта» організувала прес-тур для журналістів, аби ознайомити їх із виробничими об’єктами компанії та надати можливість поспілкуватися з робітниками і спеціалістами, які безпосередньо добувають нафту і газ, побачити умови, в яких вони працюють на родовищах. Для поїздки, а за образним висловом прес-секретаря компанії Катерини Макєєвої, це перша ластівка, керівництво «Укрнафти» обрало НГВУ «Надвірнанафтогаз». Пул журналістів, до якого ввійшли представники впливових газет «Голос України», «Дзеркало тижня» та обласної — «Галичини», інформаційних агентств «УНІАН», «Інтерфакс», «Українські новини», порталу «Дело», відвідав Микуличинське родовище, а також ознайомився з Музеєм нафтопромислів Галичини у с. Пневі.

  

Журналістська вахта
Ще дорогою до Микуличинського родовища журналісти мали можливість поспілкуватися з заступниками голови правління ПАТ «Укрнафта» — виконавчим віце-президентом із соціального та екологічного розвитку Геннадієм Радченком і виконавчим віце-президентом з видобутку і переробки Маврикієм Калугіним, який до приходу на цю посаду працював у компаніях, що добувають нафту і газ на Алясці (США), в Індії, Росії, Румунії.
На Микуличинському родовищі, яке розташоване на висоті понад тисячу метрів, керівник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна, начальник цеху №1 з видобутку нафти й газу Володимир Зима, який є фахівцем з багаторічним досвідом, та молоді, але вже досвідчені майстри Богдан Григораш і Роман Мельник докладно розповіли журналістам про особливості роботи операторів із добування нафти і газу, які тут працюють вахтовим методом, та ознайомили їх із сучасними дотисковою і газліфтною компресорними станціями, які, з одного боку, допомагають підтримувати пластові тиски на свердловинах, а з другого — перекачувати добуті вуглеводні на пункт групового збору в Пасічну. Насамкінець журналісти відвідали адміністративно-побутовий комплекс, де нафтогазодобувникам створено справді добрі умови для проживання під час вахти. А пообідавши в їхній їдальні, представники столичних ЗМі були вражені високою якістю, асортиментом та калорійністю страв. 

Голова правління  анонсував реформи
У Музеї нафтопромислів Галичини до спілкування з журналістами приєдналися голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс і керівники Надвірнянщини — голова РДА Олександр Кеніз і голова районної ради іван Гурмак. 
Марк Роллінс дав прес-конференцію для журналістів.
— Ми плануємо реформувати, тобто перебудовувати нашу компанію і зробити її більш сучасною, розвивати її і впровадити новітні бізнес-процеси, — зазначив зокрема під час прес-конференції голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк РОЛЛіНС. — Нині є дуже багато викликів, які пов’язані як з виробництвом, так і з організаційною структурою компанії, а також багато соціальних викликів. Саме на Надвірнянщині ми працевлаштовуємо чимало людей. У деяких населених пунктах наша компанія є для місцевих жителів єдиним працедавцем. і ми це розуміємо. У наступні кілька місяців будемо оголошувати про наші плани перебудови, а розпочнемо цю роботу з перебудови операцій із буріння, а також наших структурних одиниць з видобутку. Це вплине на певні операції і тут, у «Надвірнанафтогазі». Всі ці зміни не дуже вплинуть на людей, які працюють безпосередньо на родовищах, бо нам потрібно, щоб вони забезпечували видобуток нафти і газу. Але це вплине на певні операційні процеси, на адміністрування і на управління процесами. Зараз ми не можемо оголосити всі зміни, які відбудуться, тому вони ще на стадії планування. Крім цього, маємо ще консультуватися з керівниками наших структурних одиниць, з профспілками і з місцевою владою. 
І. Гурмак від імені районної ради та райдержадміністрації вручив Марку Роллінсу грамоту, наголосивши, що це відзнака за активну участь колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» у вирішенні питань соціального розвитку громад Надвірнянщини та за велику допомогу волонтерам, які, особливо на початках, забезпечували всім необхідним бійців ЗСУ і добровольців у зоні АТО.