Професійно-мистецькі грані

Ось уже 23-ій рік поспіль День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості в Україні відзначають на державному рівні. Ні для кого не секрет, що це галузь, як і більшість галузей української промисловості, переживає сьогодні не найкращі часи. Проте свято не втрачає своєї актуальності, бо ж щоденна важка, виснажлива, в чомусь монотонна, а часом непередбачувана і навіть небезпечна праця нафтовика потребує належного пошанівку.

IMG_3579

9 вересня працівники великого колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» зібралися у будинку культури «Нафтовик» не тільки, щоб отримати привітання та нагороди з нагоди професійного свята, а й для того, щоб у дружній піднесеній атмосфері презентувати творчі грані, здавалось би, суто технічної професії. Переступаючи поріг зали, винуватці та гості урочистостей одразу ж занурювались у вир позитивних емоцій, що створювали експонати двох виставок, презентованих  з нагоди свята.

IMG_3648

Уже традиційну фотовиставку, діючу з 2011 року, доповнили близько сотнею світлин, присвячених 25-ій річниці Незалежності України та Дню працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Серед авторів – уже відомий нафтовикам фотограф Ігор Короп і молоді та творчі представники колективу нафтогазовидобувного управління – Богдан Макарук та Анатолій Чирков, котрі вміло фіксують мить життя. На фотознімках – неймовірної краси карпатські краєвиди, які оточують видобувників у їх щоденній праці, та виробничі об’єкти управління, розкидані по лісах та горах. Особливо цікаві для споглядання чорно-білі світлини представників робочих професій, які передають усі тонкощі людських емоцій. Вони по-особливому глибокі та справжні.

Виставка творчих робіт, представлена на подіумах у ближніх кутах зали, стала своєрідною окрасою свята, а сам захід згуртував креативне ядро управління. Як виявилось, нафтовики далеко не обділені мистецькими талантами, а радше мовити, щедро обдаровані ними. Тут і вишиття, і бісероплетіння, вироби з дерева, газетоплетіння, гачкування, мальовані картини та навіть ляльки у національному одязі. Вишивка представлена, мабуть, найширше: у техніці косого хрестика, прямої гладді, низинки, вишивки бісером та мережки. І все це майстерно поєднано в іконах, вишитих картинах та святковому вбранні. Малюнок теж у різних техніках: гуашшю, акварельними фарбами, малюнок на склі, олією на полотні. Представниць кращої половини людства причарували барвисті прикраси з бісеру та особливо делікатні гачковані вироби, серед яких жіночі кольє, брошки та сережки з фантазійними квітами і чудернацькими завитками та комплект милих ялинкових іграшок.

Урочистості офіційно розпочав начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Чуприна, який коротко підбив підсумки роботи управління та сердечно привітав колектив з професійним святом і 245-річчям промислового видобутку нафти в Україні, висловивши щире побажання дочекати у доброму здоров’ї під мирним небом та зі значно більшими здобутками до святкування 250-річного ювілею.

Від керівництва ПАТ «Укрнафта» з привітальним словом виступив Геннадій Радченко – заступник Голови Правління, Виконавчий Віце-Президент з соціального та екологічного розвитку. Він зачитав звернення Марка Роллінза – Голови Правління Товариства, вручив почесні грамоти та нагороди кращим нафтовикам.

Привітати колектив нафтовиків із професійним святом прибули представники місцевої влади: Ярослав Паранюк – заступник голови Івано-Франківської державної адміністрації та Сергій Басараб – заступник голови обласної ради, Олександр Кеніз – голова Надвірнянської районної державної адміністрації та Іван Гурмак – голова районної ради. Сергій Басараб побажав працівникам підприємства гідної заробітної плати, що б сприяло їх подальшим професійним здобуткам, також наголосив на щирій підтримці депутатського корпусу області та його готовності допомогти нафтогазовидобувникам у вирішенні проблемних питань. Олександр Кеніз подякував керівництву управління за допомогу в соціально-економічному розвитку району. Іван Гурмак висловив щиру вдячність працівникам НГВУ за допомогу волонтерському руху, що спрямований на підтримку українських захисників на сході країни. Під гучні оплески гості вручили грамоти кращим із  кращих працівникам. Нагороджених учасників АТО присутні вітали стоячи, адже всі розуміють, що кожну хвилину щастя та радості тут забезпечують нам українські воїни під час довготривалої вогневої боротьби, небезпеки та протистояння на лінії фронту.

Від імені ради профспілок Івано-Франківської області з привітальним словом до винуватців свята звернувся голова ради Ігор Басюк, побажавши присутнім віри у себе та  вручив подяки федерації профспілок України .

DSC_1404

Привітав колектив НГВУ очільник міста Надвірна Зіновій Андрійович, підкресливши, що історія розвитку міста тісно переплітається з розвит­ком нафтогазовидобувного комплексу нашого краю. Тому попросив київських посадовців пам’ятати, що за кожним їхнім владним рішенням стоїть добробут надвірнянських родин.

Варто відмітити, що цьогоріч до нагородження представили більше 120 працівників колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Уперше в урочистих заходах брала участь делегація із села Слобода Коломийського району, де у 1771 році було запроваджене промислове видобування нафти, на чолі з сільським старостою Романом Боянчуком. Володимир Чуприна вручив делегації пам’ятну медаль, відчеканену з нагоди 245-річчя промислового видобутку нафти, та комплект медалей, що увіковічують імена видатних людей нафтогазовидобувної справи. Він висловив сподівання, що вже через 5 років, з нагоди святкування 250-ї річниці нафтового ювілею, таку медаль викарбують у місці зародження промислового видобутку нафти, саме на території села Слобода. Староста запевнив, що передасть подарунок громаді та висловив надію на створення філіалу Музею нафтопромислів Галичини на території села, подальшу співпрацю з колективом підприємства у розвитку цього проекту.

Не оминули увагою і трудових ветеранів – пенсіонерів-нафтовиків. Керівник управління Володимир Чуприна та голова профспілкового комітету Олександр Діканьов особисто вручили їм грамоти та грошові винагороди, подякувавши за багаторічну працю.

IMG_3898

DSC_1206

IMG_3539

Святкування не мало чіткого поділу на офіційну та розважальну частини, що виявилося дуже доречно. У перервах між нагородженням звучали чудові музичні та віршовані твори, які цікаво впліталися у сценарій свята. Чого тільки варті пісні народного артиста України Богдана Сташківа, заслуженого артиста України Ярослава Крайника, молодих, але знаних виконавців – Оксани Сливки, Христини Яцук та Алли Івашиної. Дарували свою творчість талановиті надвірнянці Людмила Спас, Валентина Іваніцька та чудовий квартет «Крейцарі» під керівництвом Наталії Байдак. Потішив присутніх своїм гумористичним талантом представник розмовного жанру Ігор Чепіль. На патріотичну ноту налаштував зал читець Андрій Галярник.

Приємно здивувала нафтовиків непримітна, на перший погляд, жінка Катерина Ломпас. Її вірш про рідне селище Битків викликав шквал гучних оплесків та море схвальних відгуків. Жінка, здається, римованою ниткою виткала всю історію видобування нафти на теренах Битківської землі від самих початків аж до сучасності. Саме тут доречною є приказка «Народ скаже – як зав’яже». Зал аплодував стоячи.

Апогеєм чудової концертної програми став виступ Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Мистецьке дійство про Олексу Довбуша у сучасній постановці отримало високу оцінку глядачів, адже на фінальній частині композиції вщент перепов­нена глядацька аудиторія підвелася і дякувала артистам бурхливими оплесками та вигуками «Браво!». Із впевненістю можна сказати, що святкування видалося велелюдним і вдалося на славу. Настрій свята витав у залі, залишивши присутнім на спомин чудові емоції та найкращі враження.  Хочеться вірити, що всі ті побажання і теплі слова, що прозвучали зі сцени, дадуть позитивний поштовх і стануть підґрунтям кращого майбутнього.

Тетяна ГАЛЯРНИК,

інженер служби екологічної та

радіаційної безпеки НГВУ «Надвірнанафтогаз».