Нафтовики визначили кращого оператора з добування нафти й газу

Нескінченне прагнення бути кращим є обов’язком людини. Це вже саме по собі є винагородою. Все інше в руках Божих. – Махатма Ганді.

7 вересня на базі навчально-курсового комбінату в селі Пнів вперше провели конкурс професійної майстерності «Кращий за професією оператор з добування нафти й газу НГВУ «Надвірнанафтогаз», що доповнило здобутки надвірнянських нафтовиків у соціально-економічному напрямку.

DSC_0003_2

 

Професія оператора з добування нафти й газу – це основна робітнича професія на підприємстві, адже всього в НГВУ «Надвірнанафтогаз»  235 операторів, або 15% від загальної чисельності персоналу. Оператор веде технологічний процес за всіма способами видобування нафти, газу та газового конденсату, здійснює обслуговування обладнання і механізми  на свердловині та забезпечує безперебійну роботу свердловин. Тобто, можна з впевненістю сказати, що робота операторів – це ключова ланка у процесі видобутку вуглеводнів.

Конкурс провели у рамках заходів з відзначення 245-річчя промислового видобутку нафти в Україні і святкування Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Порядок організації, підбиття підсумків і заохочення переможців та учасників змагання передбачено «Положенням про проведення конкурсу «Кращий за професією оператор з добування нафти й газу НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Серед запрошених гостей, присутніх на заході, – представники керівництва ПАТ «Укрнафта», структурних одиниць Товариства, голови первинних профспілкових організацій  підприємств нафтогазовидобувної галузі, керівники органів місцевої влади, викладачі Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу .

Відкриваючи захід, начальник управління Володимир Чуприна зазначив, що   проведення таких конкурсів, окрім того, що дозволяє визначити і мотивувати кращих робітників, також піднімає престиж професії,  підвищує зацікавленість робітників у подальшому вдосконаленні професійних навичок, сприяє розвитку корпоративної культури на підприємстві, творчому підходу до праці, дбайливому ставленню до обладнання та інструменту,  правильній організації й утриманню робочого місця – і все це створює умови для  формування високопрофесійного колективу. Володимир Степанович висловив впевненість, що конкурс операторів відкриє справжніх віртуозів своєї справи.

DSC_0100

Виконавчий віце-президент по роботі з персоналом  ПАТ «Укрнафта» Олена Кропив’янська висловила захоплення від можливості ознайомитись із процесом видобутку вуглеводнів та  наблизитись до людей, які безпосередньо задіяні у виробництві. Побажавши успіхів учасникам, Олена Євгенівна сказала, що вірить у те, що, незважаючи на скрутні для Товариства часи, ПАТ «Укрнафта» зможе надалі достойно піклуватися про своїх працівників.

Усього у конкурсі взяли участь 10 кращих операторів з видобування нафти і газу цехів № № 1, 2 з видобутку нафти і газу НГВУ «Надвірнанафтогаз» – це найбільш професійно підготовлені працівники, котрі не мали порушень з охорони праці та виробничої дисципліни.

DSC_0366

Змагання проходило у 4 етапи. На першому етапі учасники виконували теоретичні завдання з метою перевірки професійних знань, які включали в себе тестові питання за спеціалізацією та з охорони праці і пожежної безпеки. Поки конкурсанти підтверджували теоретичні знання, гості мали змогу поринути в історію нафтовидобутку, оглянувши експозицію Музею нафтопромислів Галичини та спостерігаючи за театралізованим дійством акторів-аматорів підприємства, що відтворювало спосіб видобутку нафти півторастолітньої давності.

DSC_0734

IMG_0725

_DSC0276

_DSC0623

Успішно пройшовши теоретичний етап, змагальники переходили до практичної частини – перевірки професійних навичок, яка відбувалася на  території навчально-курсового комбінату. Звичні для нас навчальні полігони НКК у цей день трансформувалися у майданчики, справжні «ринги» для змагань. Наступні 3 тури  полягали у виконанні таких завдань:  заміна сальникового ущільнення полірованого штока верстата-качалки; заміна штуцера на фонтанній свердловині; заміна в’язки скребка .

Упродовж кількох годин у щирій доброзичливій атмосфері кращі оператори підприємства демонстрували свій досвід та відточений професіоналізм при виконанні  складних операцій. Спостерігали за конкурсантами члени журі, до складу якого під керівництвом головного технолога Ігоря Гнипа увійшли головні спеціалісти та начальники відділів НГВУ «Надвірнанафтогаз». Конкурсна комісія фіксувала затрачений час у хвилинах та секундах, якість практичних дій, дотримання вимог охорони праці та техніки безпеки, правильну послідовність операцій, застосування раціональних і безпечних прийомів. На усіх етапах змагання панував дух відвертої, безкомпромісної боротьби, місцями емоції зашкалювали, кожен з учасників мав свою групу підтримки з числа керівника та інженерно-технічних працівників цеху, котрі готували їх до конкурсу. Загальну оцінку конкурсантові виводили підсумовуванням показників теоретичного тестування та виконання практичної частини.

Усі оператори успішно справилися з конкурсними завданнями. Однак, за підсумками оцінювання журі, у нелегкому суперництві перемогу вибороли: третє місце – Вінтоняк Микола Дмитрович, оператор 3-го розряду бригади № 1 цеху № 1 із ВНГ; друге місце – Сенич Віктор Ярославович, оператор 3-го розряду бригади № 2 цеху № 2 із ВНГ; перше місце – Лукач Роман Романович, оператор 4-го розряду бригади № 1 цеху № 2 із ВНГ.

У відзначенні конкурсантів та нагородженні призерів взяли участь заступник Голови Правління, Виконавчий Віце-Президент з соціального та екологічного розвитку Геннадій Радченко, Виконавчий Віце-Президент по роботі з персоналом  ПАТ «Укрнафта» Олена Кропив’янська, голова Об’єднаного профкому працівників ПАТ «Укрнафта» Ігор Копач, начальник НГВУ Володимир Чуприна та голова профкому управління Олександр Діканьов. Переможець конкурсу удостоївся пам’ятної статуетки «Нафтовий скребок». Усі призери професійного змагання, крім грамот, отримали грошову винагороду, перевагу в можливості підвищення тарифно-кваліфікаційного розряду та, за рекомендацією конкурсної комісії їм буде встановлено надбавку до оплати праці за високу професійну майстерність. Кожен учасник  удостоєний спеціального диплому та грошової премії.

Підбиваючи підсумки, голова Івано-Франківської обласної профспілкової організації працівників нафтової та газової промисловості  Тетяна Сульженко зазначила, що конкурс наповнив день професійного свята своїм значенням. Вона подякувала переможцям та учасникам конкурсу за виявлені сміливість і мужність та продемонстровану майстерність і побажала, щоб кожен день нелегкої, але такої потрібної праці дарував їм радість здобутків та сходження до олімпу професійного зростання. Тетяна Олександрівна відзначила високі управлінські здібності та творчий підхід керівника підприємства Володимира Чуприни в організації та забезпеченні належних умов проведення заходу, висловила побажання, щоб започатковану традицію проведення конкурсу напередодні професійного свята підтримували  у НГВУ «Надвірнанафтогаз» і надалі, а також поширилася й на інші професії. Від імені обласної профспілкової організації Тетяна Сульженко вручила всім конкурсантам пам’ятні дарунки – ліхтарики, щоб не схибили з обраного шляху, а впевнено йшли до мети.

Голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак привітали нафтовиків із професійним святом, зазначили, що дізнались багато нового про процес нафтовидобутку та подякували керівникові та колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» за сприяння і допомогу у вирішенні проблем району.

На цьому урочистий захід не закінчився, справжньою родзинкою його програми та приводом для гордості надвірнянських нафтовиків стала презентація очільником НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимиром Чуприною пам’ятної медалі, присвяченої 245-річчю промислового видобутку нафти в Україні. Автори ескізу медалі є працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» – провідний інженер комплексного відділу проектування об’єктів Богдан Фаб’як та начальник відділу видобутку нафти й газу і буріння свердловин Ігор Гузійчук.

На аверсі медалі розміщено півколом напис «МУЗЕЙ НАФТОПРОМИСЛІВ ГАЛИЧИНИ», у центрі зображено мапу України та написи: «245 років» (на карті), «промислового видобутку нафти в Україні» (під картою).

Медаль-1

На реверсі медалі у центрі на тлі карпатських гір зображено два нафтові шиби та верстат-качалку як символи становлення та розвитку нафтовидобутку на Прикарпатті,  доповнюють композицію три сосни, внизу написи: «1771» – рік, коли розпочато промисловий видобуток нафти на Прикарпатті та в Україні і «2016» – дата карбування медалі.

Медаль2

Символічні пам’ятні медалі вручили почесним гостям та усім учасникам конкурсу . Приємною несподіванкою для  присутніх стала можливість власноруч викарбувати таку медаль на унікальному автентичному  ковальському устаткуванні. Старовинне горнило  ХІХ ст., на якому Іван Миколайович Мельник виготовляв ковальські вироби для потреб нафтопромислу на початку ХХ ст., передала Музею нафтопромислів Галичини його онука. Ковалі прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання провели справжній майстер-клас ковальської справи та допомагали всім бажаючим освоїти ази цього мистецтва і своїми руками виготовити пам’ятну медаль. Столичні гості та представники місцевої влади долучилися до створення паркової зони на території навчально-курсового комбінату, взявши участь у висадженні дерев.

Останні акорди цікавого, захоплюючого, емоційного заходу  відлунали, але відчуття свята залишилось, бо воно було яскравим, багатогранним, душевно теплим і таким потрібним для всіх.

Наталія ШТОГРИН,

інженер технічного відділу НГВУ «Надвірнанафтогаз».