Стаття "Псевдоефективна праця Держгеонадр", газета "Галичина" від 31 березня 2016р.

«Ми системно працюємо над тимщоб надрокористування в Україні стало максимально ефективним» — читаємо рядки із заяви 
твоголови Державної служби геології та надр України Миколи Бояркінарозміщеної на офіційному веб-сайті служби
.

Результати такої «системної праці» на собі відчуло ТОВ «СП «Укр­КАРПАТОЙЛ», яке впродовж 20 років було власником спеціального дозволу на користування надрами Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища. 27 липня 2015 року закінчився термін дії цього дозволу. Для його продовження спільне підприємство подало заяву в Державну службу геології та надр України заздалегідь у повній відповідності з термінами, визначеними Постановою КМУ від 30.05.2011 р. №615, тобто за 6 місяців до закінчення терміну дії дозволу. Разом із заявою було надано всі необхідні документи.

Однак 27.04.2015 р. Держгеонадра повернули пакет документів без розгляду, мотивуючи це нібито відсутністю позитивного висновку про проведення державної експертизи геологічних матеріалів. Але це не відповідає дійсності, бо позитивний експертний висновок щодо вивчення геологічних матеріалів отримано ще в січні 2015 року, і його копію, засвідчену належним чином, було подано разом з усіма документами. 5 травня того ж року ТОВ  «СП «УкрКАРПАТОЙЛ» повторно подало до Держ­геонадр заяву з повним пакетом документів, у тому числі вже з оригіналом експертного висновку. Щоб видумати нове «порушення» та повернути підприємству пакет документів, Державній службі геології та надр України тепер уже знадобилось аж 5 місяцівѕ Ця «системна праця» триває досі. Замість 60 днів, які законом відведено для розгляду та прийняття рішення, минув рік, впродовж якого Держгеонадра чотири рази повертали ТОВ  «СП «УкрКАРПАТОЙЛ» пакет документів, видумуючи все нові і нові причини.

Тим часом наприкінці липня 2015 р. через відсутність спеціального дозволу на користування надрами розробку Битків-Бабченського родовища було зупинено. Негативні наслідки від припинення добування нафти відчули не лише працівники ТОВ  «СП «Укр­КАРПАТОЙЛ», а й понад 200 працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз», яке надавало послуги вищеназваній компанії з розробки родовища. Нафтовики опинилися під загрозою звільнення у зв’язку зі скороченням обсягів робіт. Крім того, припинення видобутку нафти та газу з Битків–Бабченського нафтогазоконденсатного родовища призвело до різкого збільшення загазованості на територіях «нафтових» сіл Надвірнянщини. Концентрація вуглеводневих газів у приземному шарі ррунту та в підвальних приміщеннях житлових будинків жителів села Пасічної та селища Биткова вже перетнула вибухонебезпечну межу.

Численні застереження фахівців про негативні та небезпечні наслідки зупинки Битків-Бабченського родовища залишаються без уваги державних установ, а Державна служба геології та надр України продовжує «системно працювати над тим, щоб надрокористування в Україні стало максимально ефективним».

Тож коли вже настане кінець псевдоефективній праці Держгеонадр щодо надрокористування?


Від редакції.

Коли цей номер газети готували до друку, стало відомо, що  ухвалою Окружного адміністративниго суду м. Києва від 28.03.2016 року зупинено дію наказу  Державної служби геології та надр України від 26.01.2016 року №16 «Щодо зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами» та заборонено Держгеонадрам приймати рішення про зупинення дії спеціальних дозволів, виданих  ПАТ «Укрнафта», з підстав несвоєчасної та не в повному обсязі сплати обов’язкових платежів до бюджету.

На підставі зазначеної ухвали з 30 березня цього року  відновлюється добування вуглеводнів на Лопушнянському нафтовому родовищі, яке розробляє НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

Взято з Інтернет-версії газети "Галичина"